Co to bawełna organiczna? Jaka różnica jest między bawełną organiczną a klasyczną ?
   0 Comments
Co to bawełna organiczna? Jaka różnica jest między bawełną organiczną a klasyczną ?

Dzisiaj chcemy Wam przybliżyć temat bawełny organicznej, czym tak właściwie różni się bawełna organiczna od klasycznej i dlaczego warto zwrócić na nią uwagę ?

 

Po pierwsze, jest to bawełna uprawiana bez wykorzystania żadnych sztucznych nawozów, czy używanych chemicznych środków do  spryskiwania roślin. Jest idealna dla wszystkich alergików ze skłonnościami do atopowego zapalenia skóry.

 

Po  drugie, włókna bawełny organicznej są dużo mocniejsze i wytrzymalsze  od klasycznej.  Ma to przełożenie również w jakości końcowego, gotowego materiału. Bawełna organiczna jest również znacznie bardziej wytrzymała na pranie – jej mokre włókna stają się o 30 proc. Mocniejsze.

 

Po trzecie, jest ona zbierana ręcznie, nie mechanicznie ze względu na to, że  plony są mniejsze. Warto wspomnieć również o tym, że na organicznych plantacjach stosowane są kontrole poszanowania praw pracowników. Nie wolno zatrudniać na nich dzieci, a robotnicy otrzymują za wykonaną pracę lepszą zapłatę niż w przypadku plantacji konwencjonalnych. Związku z czym jest nieco droższa od klasycznej bawełny.

 

A już niebawem będzie można zakupić u nas produkty z bawełny organicznej. Serdecznie zachęcamy do śledzenia nowości ????

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments