Jaki kolor do mnie pasuje? Analiza kolorystyczna.
   0 Comments
Jaki kolor do mnie pasuje?  Analiza kolorystyczna.

Przed zakupem kolejnych ubrań, bielizny i dodatków prócz najnowszych trendów warto wiedzieć jakie kolory pasują do naszej urody. Od czego zacząć? W pierwszej kolejności określamy jakim typem urody jesteśmy. Najbardziej znanym jest podział na cztery typy, zgodnie z porami roku, wyróżniamy:

  1.        Panią Wiosnę – związana jest z włosami blond lub jasnym brązem. Oczy w barwie niebieskiej lub zielonej, cera jest zdecydowanie jasna z tendencją do rumienienia się na różowo.
  2.        Pani  Lato – jest w przypadku włosów brązowych z brązowymi, szarymi i zielonymi oczami. Cera również jest jasna, jednak o chłodnej tonacji.
  3.        Pani Jesień – charakteryzuje się włosami rudymi (wszystkie odcienie) z brązowymi, piwnymi i zielonymi oczami. Skóra w tym przypadku jest jasna, często pokryta piegami.
  4.        Pani Zima – to ciemne włosy (od ciemno brązowych po kruczoczarne) z ciemnymi oczami. Kolor skóry zdecydowanie  jasny lub oliwkowy.    

Dodatkowo w powyższym podziale pojawiają się również podtypy chłodne i ciepłe.

 

Dla wiosny pasujące są jasne kolory, pastele ale również turkusy i granaty. Należy unikać barw zimnych, czyli takich, w których jest niebieski (chłodny) odcień

Do lata najlepsze są barwy różane, wrzosowe oraz odcienie miętowo-turkusowe. W przypadku oliwkowej cery śmiało można podkreślić ją grafitem, czerwienią oraz odcieniem cappuccino.

Jesień to zdecydowanie ciepłe i intensywne barwy, idealnie pasują wszystkie odcienie żółci, pomarańczy aż po czerwienie. Kiedy mamy ciepły odcień skóry warto również spróbować oliwkowych, kasztanowych czy czekoladowych kolorów.

Zima to zdecydowanie odcienie bieli, czerni czy granatu. Swoją urodę można również podkreślić fioletowymi barwami oraz  ciepło-brązowymi. Jeżeli jesteś odważniejszą osobą zaryzykuj stylizacją szafranową oraz fuksjową.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments