Jak prać bawełnę? Czy można prać bawełnę w pralce?
   0 Comments
Jak prać bawełnę? Czy można prać bawełnę w pralce?

Często nasza garderoba niszczy się pod wypływem złego prania. Coraz częściej też staramy się kupować materiały wykonane z naturalnych włókien, dlatego dziś podpowiadamy jak prawidłowo prać bawełnę.

Bawełnę można śmiało prać w pralce i w dodatku w wysokich temperaturach. Tkaniny wykonane w 100% z bawełny białej można prać nawet do temperatury 95 o C a kolorową (barwioną) do 60 o C. Warto jednak zwrócić uwagę, aby nie  suszyć ubrań w słońcu – zmieniają one barwę. Wirowanie i pranie może pozostać normalne wg. Programu w pralce.

Warto zwrócić uwagę na to czy bawełna nie jest z domieszką poliestrową. W przypadku bawełny poliestrowej należy unikać do dużych i głębokich zabrudzeń. Maksymalna temperatura prania to 60 o C w przypadku białych ubrań i 50 o C kolorowych. Tkaniny płuczemy w chłodnej  wodzie i wirujemy krótko.  

Jeszcze jeden przypadek, gdzie postępujemy nieco inaczej jest jeans. Jest to również tkanina bawełniana, jednak może ona się kurczyć i farbować. Rzeczy jeansowe pierzemy w temperaturze do 40 stopni.


Oczywiście w pierwszej kolejności czytamy metkę i dostosowujemy się do jej zapisu. 

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments